Türkiyenin İlk ve En Büyük Tek Kullanımlık Şırınga Üreticisi ‘Set Medikal’

Türkiyenin ilk ve en büyük “Tek Kullanımlık Steril Şırınga” üreticisi olan Set Medikal üretim ve pazarlama merkezi olarak İstanbul’da kurulmuştur.

Tesisler
4.000 m2 kapalı, 6000 m2 açık olmak üzere toplam 10.000 m2’lik alan üzerinde yönetim, üretim, depo ve sevkiyat faaliyetlerini, Avrupa’daki eşdeğer fabrikalara örnek gösterilecek, GMP kurallarına uygun modern tesislerinde şırınga, hipodermik iğne ve insülin kalem iğnesi üretimine devam etmektedir.

Üretim
Üretim hattının mikrobiyolojik kontrolü düzenli yapılan Set Medikal, otomasyon ile el değmeden GMP, ISO9001, ISO13485 standartlarına uygun modern ve temiz bir ortamda üretim yapmaktadır.

Ayrıca teknolojik yenilikleri yakından takip ederek üretim parkını geliştirmeyi, her biri kendi dalında deneyimli ve eğitimli uluslarar- ası uzman kadrosu ile medikal saflıkta hammaddeler kullanarak insana ve çevreye saygılı kaliteli üretimi, kendine prensip edinmiştir.

Kalite
Set Medikal, dünyanın her noktasına ihracat yapabilmek için gerekli olan standardizasyon ve sertifikalara sahiptir.

Müşteri beklentilerini karşılamayı ve çalışanların mutluluğunu amaçlayan toplam kalite sisteminde, yönetimde ISO 9001, ISO 13485, üretimde iyi imalat koşulları (GMP) ve ürün kalitesinde ulusal ve uluslararası standartlar ile Avrupa Birliği medikal cihaz direktifleri (93/42/EEC), resmi işlemler uygulamaktır.

Müşteri memnuniyeti ve kaliteden ödün vermeden, bilgi ve teknoloji yatırımlarını sürdürerek geleceğe güvenli adımlarla ilerleyen Set Medikal, sektörün gereksinimlerini her geçen gün daha üst seviyeye çıkarmaya ve müşterilerinin beklentilerini “mükemmeliyetçilik” anlayışı içinde karşılamaya devam etmektedir.

İş Güvenliği
Kuruluşundan beri “İnsan Sağlığında Emniyetin Simgesi” olan Set Medikal, gelişen ürün ve üretim teknolojisini, kaliteli çalışma ortamını, sürekli eğitimle desteklenen çalışanları ile birlikte pazardaki rekabet gücünü arttırmayı ve sektöründe yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da lider marka olmayı hedeflemektedir.

ISO 14001 ve OHSAS 18001 standartlarına uygun, kanun, yönetmelik ve tüzüklere AB direktiflerine sadık kalarak, sürekli iyileştirme ile destekleyerek güçlendirir.

Temel politikası, ürünlerine tüketilene kadar sahip olmaktır. Ürün güvenliği, sağlık, çevre ve iş güvenliği duyarlılığı ilkelerini benimseyerek tam bir müşteri memnuniyeti sağlamaktır.

Çevre
Set Medikal ürünlerinin kaliteli olmalarının yanısıra, üretimden son kullanıcıya kadar daima en verimli ve çevreye, insana ve doğaya en duyarlı yöntemlere öncelik verir.

Doğal kaynak kullanımında çevreye saygılı olan Set Medikal, atık miktarını önleyecek ve azaltacak geri dönüşümü sağlayarak gerekli tüm çalışmaları yapar, çevreyi korur, iş sağlığı ve iş güvenliğine önem verir. Müşteri şartları ve taleplerini çevre bilinci ile benimser ve uygular.

Pazar
Türkiye geneline yayılmış güçlü bayi ağı ile lider konumda olan Set Medikal, Dünya pazarında; Avrupa, Asya, Afrika, Orta Doğu ve Latin Amerika ülkelerinde tercih edilen marka olması, insana ve çevreye verdiği değerin sonucudur.

Sahip olduğu güçlü teknik kapasite ve bilgiye yatırım yaparak, sağlık, emniyet ve çevre faktörlerinden ödün vermeden AR-GE, üretim, satın alma, depo, pazarlama, satış ve sevkiyat ile müşterilerine hızlı, ekonomik ve kaliteli çözümler sunmaktadır.

Yeni kimliğiyle Set Medikal, uluslararası pazarda akla ilk gelen evrensel bir marka olmayı hedeflemektedir.


Makaleyi Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir