Elektronik Tıbbi Kayıtlar, Sağlık Hizmetlerini Nasıl Değiştirdi

Elektronik tıbbi kayıtların pek çok avantajı vardır ve hastalar, personel ve şirketler için sağlık hizmetlerini değiştirmiştir. Burada, elektronik cihazların sağlık hizmetlerini değiştirmesinin birkaç yolunu gözden geçireceğiz.

Daha İyi Hasta Bakımı
Elektronik tıbbi kayıtlardaki en belirgin değişikliklerden biri bakımdaki değişikliktir. Artık sağlık profesyonelleri, bir hasta hakkında bilmesi gerekli olan her şeyi keşfetmek için kağıt kayıtlarından geçmek mecburiyetinde değiller.

Şimdi, hastalar kapıdan geçiyorlar ve sağlık profesyonelleri sağlıklarını ve önemli önem teşkil eden her şeyi (yaşamı tehdit eden bir hastalık ya da alerji gibi) tek bir ekranda genel itibari ile gözden kaçırıyorlar.

Bu, çok daha iyi hasta bakımı ve çok daha iyi iletişim sağlar. Ayrıca, kağıt kayıtlarının nakliye sırasında kaybolmasını önler ve pek çok sebepten dolayı daha güvenilir olabilir. Bu bilgiler elektronik olarak saklandıktan ve buna göre yedeklendikten sonra, daima güvenli ve erişilebilir olacaktır.

Daha Az Zaman Alıcı
Kağıt kayıtları pek çok sebepten dolayı zaman alıcıydı. İlk olarak, sağlık profesyonelleri her hastadan önce gerekli tüm belgelerin basılı ve hazır olduğundan emin olmalıdır.

İkincisi, her şeyi elle yazmak, birkaç kutuya tıklamaktan ya da bir belgeye bazı kelimeler yazmaktan çok daha uzun sürebilir. Üçüncü olarak, diğer bir koğuş, hastane ya da bir kağıt kayıt tesisi gibi nerde olurlarsa olsunlar kağıt kayıtları talep edilmelidir.

Bu arada, hastalar notlarının gelmesini beklerken doktorları tıbbi geçmişleri ve hastalıkları hakkında bilgilendirmek mecburiyetinde kalacaklardı. Bu hem sağlık profesyonelleri hem de hastalar için zaman alıcıdır.

Doğum tarihi ve Adı kadar çok bilgiye sahip olan elektronik tıbbi kayıtlar, profesyonellerin kayıtlara anında erişmesini sağlar.

Yeni Beceri Setleri
Sağlık profesyonelleri teknolojideki değişime uyum sağlamak mecburiyetinde kaldılar ve bu, daimakinden daha geniş bir beceri setine sahip oldukları manasına geliyor.

Günlük kullanımı ile hemşireler ve doktorlar farklı yazılım sistemlerini nasıl kullanacaklarını, veri girmeyi, hasta verilerini aktarmayı ve çok daha fazlasını öğrendiler. Teknoloji, modern çağda her işin ön saflarında yer aldığından, teknolojiye nasıl uyum sağlayacağını ve çalışacağını bilmek, sağlık profesyonellerinin en iyi bakımı sağlamasına yardım edecektir.

Ancak, bu yalnızca sağlık profesyonellerinin çalışma biçimini değiştirmedi. Sigorta şirketleri ayrıca çalışma biçimini değiştirmek ve tıbbi kayıtları elektronik olarak almak için yatırım yapmak mecburiyetinde kaldılar. Bu, vakaların kağıt kayıtlarından daha hızlı çözülmesine yardımcı olan verileri bulmanıza yardımcı olabilir.

Daha Hızlı Yönlendirmeler
Elektronik tıbbi kayıtların yardımı ile, tüm bilgiler direk bir sisteme girilebildiğinden ve gitmesi gerekli olan yere gönderilebildiğinden, yönlendirmeler daha hızlı gönderilebilir ve alınabilir.

Birçok sistem birbirine bağlıdır, bu da aynı hastanede birden çok profesyonel tarafından bilgiye erişilebileceği manasına gelir. Örneğin, bir fizyoterapiste başvurmanız gerekiyorsa, bu, tıbbi kayıt sistemi sayesinde beraber çalışan bir sistem hızlı bir biçimde yapılabilir, bu şekilde müracaat tamamlanabilir ve yalnızca 5 dakika içinde gönderilebilir.

Sağlık hizmetleri, değişen zamanlara ve teknolojik ilerlemelere büyük oranda uyum sağlamıştır ve elektronik tıbbi kayıtlar, zamanla gelişmenin pek çok yolundan birisidir.


Makaleyi Paylaşın:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir