Samsung 6G Teknolojisi İçin Tarih Verdi!

5G teknolojileri kullanıcılara sunulsa da, şu anda çok kısıtlı bir biçimde servis sağlanıyor. Bu sebeple dünya geneline 5G teknolojisini kullanan çok az insan var.

Tam olarak 5G teknolojisine geçmeden, Samsung 6G teknolojisi için tarih açıkladı.

5G teknolojisi dünya çapında kullanıma sunulmuş olsa da, henüz yaygın bir biçimde kullanılmıyor. 5G destekli akıllı telefonlar piyasaya sürülmüş olsa da, henüz yaygın bir teknoloji olmadığı için kullanıcılar bu teknolojiyi kullanamıyor. Hali hazırda yeni ve ağır ağır yayılan bir teknoloji varken, Samsung 6G teknolojisi için tarih verdi.

Samsung Electronics tarafından yapılan açıklamaya göre, 6G teknolojisi en geç 2028 senesinde hazır olacak. 6G teknolojisi olarak adlandırılan yeni teknoloji, 2028 senesinde ticarileştirilip, 2030 senesinde kullanıcılara sunulacak.

2G teknolojisinden 3G’ye geçiş yapmak 15 yıl sürse de, 3G’den 5G’ye geçiş yapmak yalnızca 8 yıl sürdü. Bu durumun ilerleyen dönemlerde daha da hızlı olması bekleniyor. Samsung ‘un 6G teknolojisinden beklentisi, 5G teknolojisinden 50 kat daha yüksek hızlara ulaşması yönünde. Bu teknoloji sayesinde 5G ile konuşulan şeylerden çok daha ayrı bir dünyaya adım atabiliriz.


Trump ‘tan Heyecanlandıran Koronavirüs Aşısı Tweeti


Makaleyi Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir