Elon Musk Çılgın Projesine Eleman Arıyor: Siz de Başvurabilirsiniz !

Ünlü girişimci, insan beynini bilgisayara aktaracak olan projesi için eleman arıyor. Twitter’dan iş ilanı paylaştı.

Çılgın girişimcinin 2006 senesinde kaleme aldığı Tesla’nın Gizli Planı (ikimiz arasında) isimli yazısında elektrikli araç vizyonu adım adım gerçekleşiyor.
SpaceX ve Tesla şirketlerinin bu günlerini yaklaşık 14 yıl öncesinden hesaplayan Musk, hala çalışmalarına devam ediyor. İşte Musk’ın 2006 senesinde belirlemiş olduğu ve gerçekleştirdiği hedefleri.

Bir spor araba üret: Tesla’nın üretmiş olduğu ilk elektrikli oto bir spor modeldi. Bu model bir anda popüler oldu ve Musk’a para kazandırdı.

Çılgın girişimci Elon Musk, insan beynini bilgisayara aktaracak projesi için mühendisler aramaya başladı. Neuralink isimli projede yer alacak kişilerin fonksiyonları ve deneyimleri için bir e-posta adresi de paylaştı.

Elon Musk, attığı tweetle mühendislerin müracaatlarını yapabileceği bir mail adresi paylaştı. İnsan ve bilgisayar arasında iletişim kuracak bir cihaz üretmeyi amaçlayan şirket 10 farklı mühendislik pozisyonu için ilanlar hazırladı. Şirketin sitesinden müracaatlar ilgili alanlara yapılabiliyor.

Neuralink 2016 senesinde kuruldu ve o zamandan beri çeşitli üniversitelerden yüksek profilli birkaç sinirbilimciyi işe aldığı söyleniyor. Temmuz 2019’a kadar işletmenin 90 çalışanı ve 158 milyon dolarlık fonu var.


Twitter, Bilgisayar Korsanlarının Özel Hesap Verilerini İndirdiğini Bildirdi


Makaleyi Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir