Cervella’nın Depresyon Tedavi Cihazı ‘na; FDA Onayı

Cervella ™ kranial elektroterapi stimülatörü, anksiyete, depresyon ve uykusuzluğun ilaç dışı tedavisi için ödüllü bir FDA tarafından onay almış tıbbi cihazdır. 

Cervella depresyon tedavi cihazı, bir ses kulaklığının kulak yastıklarına entegre edilmiş iletken elektrotlar aracılığıyla, hastanın beyninden elektrik akımının mikro darbelerini ileterek çalışır. 

Klinik çalışmalara göre, bu elektrik stimülasyonu anksiyete seviyelerinde, uykusuzlukta ve hastanın depresif ruh halinde azalmaya neden olur.

Kısacası, Cervella okul, iş, çalışma veya Oyun sırasında kullanılabilir.

Yenilikçi nörolojik cihazların CEO’su Bart Waclawik;

“Pandemiden kaynaklanan ve son sosyo-politik huzursuzluğun şiddetlendiği mevcut durum. Amerikan nüfusu arasında endişe, depresyon ve uykusuzluk prevalansını gerçekten arttırdı” dedi. 

“Birçok hasta anksiyete ve depresyon seviyelerini azaltacak ve uyku kalitesine yardımcı olacak ilaçsız ve alışkanlık yaratan çözümler arıyor.

Cervella gibi cihazların, insanlara ilaç bazlı tedavilere eşlik eden yan etkiler olmaksızın, bu çok zor durumlarla baş etmelerine yardımcı olabileceğini umuyoruz ” dedi.

Cervella depresyon tedavi cihazı hastaların akıllı cihazlarda yüklü bir uygulama ile kontrol edilir.

Genellikle 30 dakika süren tedavi sırasında hastalar müzik dinleyebilir ve kulaklıkların gürültü önleyici özelliğini kullanabilir. 

Çoğu hasta, günlük tedavilerden birkaç hafta içinde anksiyete, depresif ruh hali ve uyku düzeninin iyileştiğini fark eder.


Texas A&M Üniversitesi’nden Damarları Taklit Eden Cihaz


Makaleyi Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir